Az indiai hadsereg nemrégiben átvette az első tétel korszerűsített T-90 Bhishma Mk-3 harckocsikat, ezzel megkezdve egy öt évre tervezett szállítási sorozatot, amely összesen 464 egységgel bővíti majd a hadsereg arzenálját. Az első szállítmány tíz darab T-90MS harckocsit tartalmazott - írta meg az Army Recognition.
A német védelmi minisztérium további 105 darab Leopard 2A8-as harckocsit tervez beszerezni a KNDS kötött keretmegállapodásból, a cél a litvániai német dandár felszerelése – derült ki a védelmi minisztérium Bundestaghoz benyújtott bizalmas előterjesztéséből, amelyről a hartpunkt.de német portál számolt be.
Tovább modernizálja az amerikai haderő az M2 Bradley lövészpáncélos-platformot – írja a Business Insider.
A Hamász október eleji rajtaütéséről készült videók egy részén az látható, hogy a palesztin terroristák ékegyszerű, nem irányított RPG-típusú rakétagránátvetőkkel lőnek ki „szupermodern” izraeli Merkava harckocsikat, a járművekre szerelt Trophy aktív védelmi rendszer pedig nem tudja kivédeni a támadást. Ennek kapcsán sokan kételkedni kezdtek a rendszer hatékonyságában, főleg annak kapcsán, hogy várhatóan számos európai és amerikai harckocsira is felkerül majd a Trophy APS. A Hamász nemrég újabb videót közölt, mellyel lényegében reklámot csinálnak a Trophynak: jól látható, ahogy az aktív védelmi rendszer kivédi a palesztin támadást.
A Defensenews számolt be arról, hogy az ukrajnai harctéri események az Egyesült Államok nagyszabású harckocsifejlesztési terveit is átfogalmazzák. Az eddigi elképzeléseket végül elvetették, és egy teljesen új, modern jármű építése felé fordultak.
Az orosz Zvezda csatorna számolt be róla, hogy az idei Armija-2023 fegyverexpon is bemutatták a T-14 Armata harckocsi képességeit.
A héten a nyilvánosság előtt is bemutatkozott az amerikai General Dynamics Land Systems gyár új harckocsija, az AbramsX. Az egyelőre még csak prototípusként létező harcjármű számos érdekes „extrával”, van felszerelve. Nézzük, melyek ezek.
Ma is kiadta napi ukrajnai hírszerzési jelentését a brit védelmi minisztérium. Ezúttal az orosz hadiipart kritizálják.
Akkor, amikor közel egy éve Oroszország megtámadta Ukrajnát, sokan értetlenül nézték a frontról kiszivárgó felvételeket, melyeken nyomát sem lehetett látni az olyan, elméletileg csúcskategóriás fegyvereknek, mint a T-14 Armata harckocsi, a SzU-57-es vadászbombázó, vagy a BMPT Terminator harckocsitámogató páncélos. A konfliktus elmúlt heteiben úgy tűnt, hogy ezek a fegyverek is elkezdtek megjelenni a frontvonalakon, az azonban, hogy milyen előnyöket vár tőlük Moszkva, továbbra is találgatás tárgyát képezi. Nézzük, miért.
Az észak-ukrajnai ellentámadás minden kétséget kizáróan váratlanul érte az orosz csapatokat, akik a Twitteren elérhető felvételek szerint számos haditechnkai eszközt kénytelenek voltak hátra hagyni visszavonulás közben, amelyet a bevonuló ukrán csapatok meg is kaparintottak. Bár a fegyverek jó része sérültnek tűnik, valószínű, hogy kis munkával újra bevethetővé tudják őket tenni. Nézzük, pontosan milyen fegyverek is kerültek ukrán kézre.
Levideóztak egy orosz 9P157-2-es páncélvadászt akcióban, valahol a Donbaszban. A BMP-3-as gyalogsági harcjárműalvázra épített fegyverrendszert kifejezetten arra a célra fejlesztették, hogy modern, jól védett páncélozott járműveket tudjon hatékonyan leküzdeni, de vélhetően igencsak csekély számban áll az orosz fegyveres erők rendelkezésére a fegyverplatform.
A német Rheinmetall vállalatcsoport StrikeShield aktív védelmi rendszerével szerelik fel a honvédség számára beszerzendő Lynx gyalogsági harcjárműveket – közölte a Védelmi Fejlesztésekért Felelős Kormánybiztos titkársága.
Átalakul a hazai állampapírpiac.
Folytatják a tárgyalásokat.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.